poniedziałek, 13 stycznia 2014

Uczta dla oka, czyli Pitti Uomo

10 stycznia we Florencji zakończyła się 85. edycja najbardziej prestiżowych targów mody męskiej na świecie. Impreza ma przede wszystkim charakter handlowy, ale od kilku lat fotografowie i bloggerzy modowi uczyli z niej pokaz mody ulicznej. To, co upodobali sobie Włosi powoli możemy zaobserwować w Polsce, jednak rzadko zdarza się okazja do zobaczenia tylu tak dobrze ubranych mężczyzn w jednym miejscu, jak podczas targów Pitti Immagine Uomo.
Tak duże zainteresowanie, tym co dzieje się na zewnątrz hali występuje tutaj nie bez powodu. Zbierają się tu właściciele wielu znanych włoskich marek i nie tylko. Moda męska w najlepszym wydaniu często z ciekawymi dodatkami. W dużym stopniu moda uliczna na Pitti Uomo przyczynia się do tego, co będzie dobrze wyglądać w następnym sezonie i na co nacisk położą projektanci.

Poniżej kilka zdjęć z targów i kilka moich spostrzeżeń:

Dwurzędowe płaszcze
Podobnie jak dwurzędowe marynarki, płaszcze zapinane na dwa rzędy guzików zdominowały ulice. Towarzyszą im obowiązkowo szerokie klapy, często zakończone w szpic.

Buty monki
Głównie w wersji z 2 klamrami. Z moich obserwacji te w wersji z zamszu i skóry licowej pojawiły się mniej więcej tyle samo razy. Często w ciekawych jaskrawych kolorach i z odpiętymi nonszalancko klamrami, czyli włoska spezzatura w jej pełnej odsłonie

Kapelusze
Głównie te z szerokim rondem. Nie były aż tak popularne, ale stanowiły ciekawy kolorowy dodatek. Warto dodać, że na tegorocznych targach odbył się pokaz SuperDuper Hats - ręcznie robionych nakryć głowy dla pań i panów. Warto odwiedzić ich stronę. Gościnnie pojaiwł się również pokaz Diesel Black Gold. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

SuperDuper Hats
LINK 1   Strona
LINK 2   Sklep online
Temat płaszczy już się pojawił, ale te warte są uwagi. Wykonane z wełny casentino, która daje efekt "zmechacenia" materiału, jednak ten efekt jest w tym przypadku jak najbardziej zamierzony. Szyte są bez podszewki na plecach czy na klatce piersiowej. Wyglądają na bardzo ciepłe, jednak materiał jest delikatny i nie nadaje się do codziennego użytku, gdyż zbyt szybko by się zużył.

Na koniec jeszcze parę zdjęć z Pitti Immagine Uomo "od kuchni", czyli główny cel całej imprezy.
1 komentarz: